Megjelent a gitáros Phil Palmer önéletrajzi könyve
Phil Palmer 1952. szeptember 9-én született az Egyesült Királyságban, Londonban. Főként a Dire Straits tette ismertté, de zenei pályafutása ennél jóval korábban kezdődött.
A zene a vérében van, egész kicsi korától kezdve zenélt, családjából mások is sokan foglalkoztak muzsikálással, nagybátyjai, a Davies-testvérek (Ray és Dave) szintén befutott zenészek. (Megjegyzés: Sir Raymond Douglas Davis a The Kinks szerző-énekes-gitárosa volt, testvére, Dave billentyűsökön, basszusgitáron és szájharmonikán (is) játszott, a Minden idők 100 legjobb gitárosa-listán a 91. helyezett volt 2011-ben).
Több évtizedes működése során Palmernek lehetősége volt olyan nagy sztárokkal játszania – a Dire Straits „On Every Street” turnéját leszámítva –, mint Eric Clapton és Tina Turner, ezen kívül zenélt Eros Ramazotti csapatában, valamint egy ideig Németországban koncert-zenészként tevékenykedett az Alphaville, Wolf Maahn és mások fellépésein. Megközelítőleg ötven, első helyes slágeren hallható a játéka, illetve az egyik szólója bekerült egy olasz gitároktató könyv tananyagába is.
Az
évek során a zenésznek volt lehetősége, hogy a színpad mögött folyó zenei
üzletbe is bepillanthasson, így erről is írt a nemrégen megjelent, saját maga
által papírra vetett „Session Man” című önéletrajzi
könyvben, amely már világszerte elérhető.
A könyv megjelenésekor adott interjújában Palmer elmondta, hogy munkája remek olvasmány lesz mindazok számára, akik futó érdeklődést mutatnak a zeneipar és a rock körforgása iránt.
A „Session Man” Phil Palmer életéről, zenei karrierjéről szól:
„Nem akarok túlságosan szerénytelennek látszani, de a legtöbb (vagy legjobb) zenei teljesítményhez mérten nekem sincs miért szégyenkeznem. Azt hiszem, jól teljesítettem, hiszen megadatott, hogy a legnagyobbakkal dolgozhassam és állhassak egy színpadon – így nem azért hallhattak rólam az emberek, mert részegen tévéket hajigáltam ki szállodák ablakából.
Már régóta fontolgattam, hogy megírom az eddigi pályafutásomat, hiszen az idő múlásával nagyon sok tapasztalatot szereztem a zenei üzlet kínálatából, nem beszélve azokról a csodálatos élményekről, amik egy-egy újabb munka során vártak, és gondolok itt arra az időszakra, amikor Eric Clapton, vagy a Dire Straits volt a „munkaadóm”.
Utóbbi a földkerekség
legremekebb zenekara – nagyon jó volt velük körbejárni a világot és ott állni
velük egy színpadon, miközben – hála a tévés közvetítéseknek – milliós közönség
nézett bennünket.
Azt hiszem, azon kevés zenészek közé tartozom, akiknek megadatott, hogy a legnagyobbakkal dolgozhattak együtt – remélem, hogy ez a jövőben is így marad.
forrás:
https://direstraitsblog.com/books/autobiography-of-phil-palmer-session-man-is-available-now/
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése